https://erasmus.skauting.cz/

Chceš rozšířit svoje skautské obzory? Zajímá tě, jak to vypadá v jiných oddílech? Máš zájem o zpětnou vazbu zvenčí? Vyzkoušej Skautský erasmus.
 

 
Projekt Skautský erasmus si klade za cíl zprostředkování kontaktů a stáží skautů mezi sebou v rámci Jihomoravského kraje.
 
Podmínkou je registrace v Junáku v Jihomoravském kraji a účet ve skautISu. Pokud účet ve skautisu ještě nemáš, požádej o jeho zřízení vedoucího svého oddílu či střediska. Tato podmínka je z důvodů bezpečnosti samotných účastníků a ochrany zadaných údajů.
 
Do Skautského erasmu se mohou zapojit jednotlivci, družiny i oddíly. Stačí se přihlásit se na webu https://erasmus.skauting.cz. Lze zadat poptávku nebo nabídku pozic, prohlížet dostupné nabídky z jiných oddílů a středisek
 
Pokud se najde v nabídce nebo poptávce něco, co zajímá obě strany, záleží již jen na vás, zda se zkontaktujete a domluvíte na dalším postupu. Při pobytu na akci jiného oddílu můžete okoukat řadu věcí, které se na vzdělávacích akcích nenaučíte. Nechte se inspirovat pro lepší skauting.