Vyškov – Jak ošetřit zraněného cyklistu? Závod Vyškovská 50, který uspořádalo vyškovské skautské středisko, ukázal, že lidé mají ve znalostech zdravovědy stále velké rezervy. Právě poHirš-vrtilekskytnutí první pomoci bylo jedním z úkolů extrémního závodu dvojic. Na start druhého ročníku se v sobotu druhého května postavilo šedesát týmů. O závod byl velký zájem, účastnilo se ho o šestnáct týmů víc než loni. Akci podpořilo město Vyškov a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Závod je neobvyklý tím, že nestačí pouze překonat padesátikilometrovou trasu. Na účastníky po cestě čekala řada úkolů. „Novými úkoly bylo rozdělávání ohně, střelba z praku nebo nošení barelů s vodou do schodů. Z minulého ročníku jsme ponechali populární stanoviště jako lanové překážky a jízdu na lodích,“ sdělil hlavní organizátor Martin Vašíček. Největší problém dělala nohysoutěžícím střelba z praku a zdravověda, kde měli za úkol ošetřit zraněného cyklistu.

Závod vyškovských skautů zaujal sportovce po celé republice. „Někteří závodníci za námi přijeli také z velké dálky, jako například z Ostravy, Prahy, Břeclavi či Znojma,“ uvedl Vašíček. Celkovým vítězem závodu na padesát kilometrů se stal domácí tým skautů ze střediska Vyškov ve složení Bořivoj Hirš a Luděk Vrtílek.

Skautské středisko Vyškov děkuje za podporu sponzorům Fitness Trinity, Fitness Karel Zouhar, Fitness shop, Relaxační studio Havaj, Kadeřnictví U Radnice, Restaurace Rugby, Prosports Vyškov a restaurace Gourmet. Mediálními partnery byla NezvykTV a portál vyskov.cz

Kateřina Foltánková