Co je skauting?

Skauting staví před člověka příležitosti:

  • Být členem týmu, mít kamarády
  • Prožívat život naplno, žít dynamicky, aktivně, zábavně, zajímavě
  • Rozvíjet se, růst
  • Pomáhat světu kolem sebe k rozvoji
  • Hledat směr pro svůj život

Skauting nabízí být součástí skupiny lidí, přátel a kamarádů, ale také prožívat svůj život dynamicky a smysluplně. Skauting je celosvětově největší výchovné hnutí pro děti a mladé lidi. Učí je dělat věci společně a staví před ně příležitosti, které jsou zároveň zábavou a hrou. Poznají také spoustu nových kamarádů a věcí.

Autor: Tereza Hamplová - Tera / Zdroj: archiv ORJ Brno-město
Autor: Tereza Hamplová - Tera
Zdroj: archiv ORJ Brno-město

Skautský program je různorodý a přizpůsobený věku i individuálním potřebám dětí. V oddílech se potkávají děti a mladí lidé s rozdílnými schopnostmi, různých národností nebo odlišného náboženského vyznání. Skauting je otevřen všem a každému nabízí příležitost navázat nová přátelství.

Skauti prožívají život naplno. Berou ho do svých rukou a dělají to, co je baví. Fotí, píší reportáže, slaňují skály, hrají na kytaru nebo sportují. Nejdůležitější je to, co se přitom naučí. Zjistí, že má cenu se o něco snažit, zapojit se, spolupracovat a být aktivní součástí světa. Skauting je příležitost vstoupit do dospělosti jako člověk, který ví o svých kvalitách i o tom, proč nebýt sám, proč být součástí týmu.

Chcete se ještě na něco zeptat?

Zavolejte nám na mobil
+420 606 189 454
Zavolejte nám na Skype
brj-kancelar
Napište nám e-mail
podatelna@junak-jmk.cz

Kontaktní formulář